بیمه مسافرتی چیست؟

بیمه مسافرتی یا مسافران خارج از کشور، بیمه‌‌ای است که برای افرادی که راهی سفر به خارج از کشور‌ می‌باشند، کاربرد دارد.

‌‌بیمه‌گذاران در این نوع بیمه تحت پوشش تمام هزینه‌های درمانی و بیمارستانی از جمله ویزیت پزشک، جراحی، پانسمان، انواع آزمایش‌‌های پزشکی، مخارج بیهوشی، هزینه‌های اتاق عمل و جابه‌جایی به بیمارستان، هزینه‌های دارو، دندانپزشکی، بلایای طبیعی، تروریسم، زایمان و هر حادثه دیگری است که ‌‌بیمه‌گر و ‌‌بیمه‌گذار براساس شرایط قرارداد و با رعایت فرانشیز توافق کرده‌اند، قرار‌ می‌گیرند.

بیمه مسافرتی دقیقا چه کاری برای مسافر می‌کند؟

بیمه مسافرتی خطرات مختلف و خسارت‌هایی که ممکن است در طول سفر برای مسافر پیش بیاید را پوشش می‌دهد. درواقع شرکت متعهد می‌شود تا هزینه‌های اضافی سفر از هزینه‌های درمانی و پزشکی، خسارت‌ چمدان گم شده و خسارت لغو پرواز گرفته تا سایر خسارت‌های دیگری که شاید مسافر با آن‌ها مواجه شود را تا مبلغ مشخصی جبران کند. با داشتن یک بیمه مسافرتی خیالتان را تا حد زیادی درباره خطرات و ضررهای مالی خاصی که ممکن است در سفر اتفاق بیفتد راحت می‌کنید. مثلا با داشتن بیمه مسافرتی اگر پاسپورت خود را در کشور مقصد گم کنید هزینه‌های مربوط به گذرنامه‌ به شما پرداخت می‌شود.

پوشش فوریت پزشکی در خارج از کشور یک بیمه‌نامه مسافرتی درکنار پرداخت هزینه‌های درمانی مورد نیاز مسافر، خدمات کمکی جانبی هم دارد. مثلا به مسافر تیم درمانی معتبر در مقصد معرفی می‌کند و نحوه مراقبت‌های پزشکی از او نیز توسط کارشناسان کنترل می‌شود. مهم‌تر از همه مترجم هم برای توضیح مشکل به دیگران به کمک مسافر می‌آید.

اصطلاحات عمومی بیمه‌

اصطلاحات زیر صرف‌ نظر از هر معنی و مفهوم دیگری که ممکن است داشته باشند در این شرایط عمومی با تعریف مقابل آن به کار رفته است.

بیمه‌شده: در واقع همان ‌‌بیمه‌گذار است و به هر فرد ساکن و یا مقیم کشور ایران که کمتر از ۷۰سال سن داشته و تحت پوشش ‌‌بیمه‌نامه معتبر مسافرتی صادره از طرف شرکت ‌‌بیمه‌گر باشد، بیمه‌شده گفته می‌شود.

حق‌بیمه: هزینه‌‌ای که بیمه‌شده در مقابل تعهدات ‌‌بیمه‌گر می‌پردازد و انجام تعهدات ‌‌بیمه‌گر منوط به پرداخت حق‌بیمه به نحوی که در قرارداد ‌‌بیمه‌نامه توافق شده، است.

موضوع بیمه: جبران هزینه‌های پزشکی و غیر پزشکی و ارائه سایر خدمات طبق شرایط مندرج در ‌‌بیمه‌نامه.

فرانشیز: بخشی از هزینه‌ها است که به عهده خود فرد است و توسط بیمه‌شده پرداخت می‌شود.